Zalety zakupu domu od dewelopera

Data dodania: 15.11.2016


Jeśli chodzi o budowę domów, jest to jedna z tych dziedzin, w których warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów. Chociaż nie brakuje prywatnych inwestorów, którzy decydują się na samodzielne nadzorowanie procesu budowy. W większości przypadków głównym czynnikiem, który sprawia, że inwestor wybiera budowę systemem gospodarczym są kwestie finansowe. Warto jednak sprawdzić ile można zyskać podejmując współpracę z ekspertami i jakie są zalety zakupu domu od dewelopera.

Oszczędność czasu

Biorąc pod uwagę, że czas to pieniądz w rzeczywistości zakup domu od dewelopera może być o wiele bardziej korzystny niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim firma deweloperska, jako faktyczny wykonawca umowy bierze na siebie wszystkie obowiązki związane z organizacją i realizacją budowy. Dla inwestora jest to głównie ogromna oszczędność czasu – z tej perspektywy musi on jedynie wybrać odpowiedniego dewelopera, omówić szczegóły umowy, regularnie wnosić ustalone opłaty i czekać spokojnie na termin ukończenia prac.

Formalności z głowy

W poczet obowiązków dewelopera należy też wpisać wszelkie kwestie formalno-prawne związane z budową domów. Firma deweloperska, która zajmie się realizacją inwestycji dopilnuje, aby budowa spełniała wszelkie wymogi, jakie nakłada na nas polskie prawo czy normy budowlane. To z kolei jest gwarancją, że po ukończeniu prac i oddaniu budynku do użytku nie czekają nas żadne przykre następstwa, jakie mogłyby wynikać z niedopełnienia jakichś kwestii formalnych.

Bez niespodzianek w cenie

Przystępując do budowy domu na własną rękę inwestor musi być gotowy na różnego rodzaju przykre niespodzianki, które uderzą najmocniej w jego portfel. Eksperci szacują, że wstępnie opracowane kosztorysy związane z budową domu systemem gospodarczym zazwyczaj okazują się niezbyt trafne. Nieprzewidziane wydatki sięgają często nawet 10-15% kosztów całej inwestycji. Tego problemu nie ma w przypadku zakupu domu od dewelopera, który przygotowuje precyzyjny kosztorys obowiązujący klienta po podpisaniu umowy.

Dom szyty na miarę

Częstym zarzutem, jaki pojawia się w kontekście budowy domów przez deweloperów jest to, że przyszły właściciel nieruchomości ma niewiele do powiedzenia, jeśli chodzi o sam projekt. Nic bardziej mylnego – na rynku funkcjonuje coraz więcej deweloperów, którzy w swojej ofercie przewidują aktywny udział klienta w dopasowaniu i modyfikacji projektu domu zgodnie z jego indywidualnym życzeniem. Inną sprawą jest zakup już ukończonej inwestycji, gdzie trudno mówić o wprowadzaniu jakichkolwiek drastycznych zmian, jednak na etapie projektowania i budowy domów deweloperzy są otwarci na wspólne prace nad projektem idealnego domu.


Sprawdź usługi dewelopera: budowa domów Szczecin

Nowe mieszkania Kołobrzeg