Tworzenie projektu antresoli

Data dodania: 31.07.2017


Każda antresola ma swój spersonalizowany charakter, może służyć rozszerzeniu funkcjonalności domu czy też mieszkania, lub po prostu dodawać klimatu przestrzeni. Niezależnie od przeznaczenia, antresole muszą być przestrzenią łatwo dostępną i praktyczną. Aby osiągnąć taki efekt należy stosować się do pewnych przestrzennych wskazówek. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać tworzenie projetu aktresoli. 

Montaż atresoli to bardzo angażujący, nieogwracalny proces. Dlatego na początek musimy ustalić kilka istotnych kwestii. Zanim podejmiemy się na montażu antresoli, należy zadecydować jaką funkcję będzie spełniać. W następnej kolejności powinniśmy się upewnić, że posiadamy wystarczającą przestrzeń do zrealizowania projektu antredoli. Jest to ważne ze względu na istniejące prawdopodobieństwo, braku kompatybilności konstrukcji z wnętrzem. Oznacza to, że może się okazać, że zaprojektowana przez nas konstrukcja nie będzie współgrała z wystrojem wnętrza lub po prostu nie zmieści się w pomieszczeniu. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby antresola stała się integralną częścią przestrzeni, musimy wybrać inną funkcję jaką mogłaby pełnić.

Niezależnie od tego, do czego przeznaczymy dodatkową powierzchnię, musimy pamiętać o tym, by nie przesadzić z wysokością na jakiej zamontujemy antresolę. Konstrukcja powinna znajdować się maksymalnie na poziomie trzech metrów. Jeśli zwiększymy odległość antresoli od podłoża, stanie się niestabilna, a korzystanie
z niej może okazać się niebezpieczne.

Nie można zapomnieć o odpowiednim rozmieszczeniu oświetlenia. Ustawienie dolnego światła będzie decydujące w kwestii funkcjonalności pomieszczenia. Warto zamontować dodatkowe światło na poziomie antresoli, jednak bardzo ważne jest to, aby włącznik znajdował się na tym samym poziomie. Możliwość zgaszenia światła bezpośrednio z poziomu konstrukcji zapewni użytkownikom komfort, szczególnie gdy przystosujemy przestrzeń do pełnienia funkcji sypialnej.

W czasie projektowania nie można zapomnieć o najważniejszym elemencie jakim są schody. Możemy czuć się swobodnie podczas tworzenia projektów, jeśli na pierwszym miejscu postawimy bezpieczeństwo i stabilność. Należy zadbać o to, by konstrukcja została umieszczona w łatwo dostępnym miejscu oraz aby materiał
z którego zostanie wykonana był wytrzymały. O te wszystkie kwestie na pewno zadba firma, z którą podejmiemy współpracę, przykładowo TLS Developer.

Powodem, dla którego najczęściej decydujemy się na montaż antresoli jest potrzeba wydzielenia niewielkiej przestrzeni, a nie całego pietra. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim atrakcyjne dla oka, szczególnie gdy pozwolimy sobie na kreatywność
w trakcie tworzenia projektu. Osobisty charakter konstrukcji na pewno wpłynie pozytywnie na poziom komfortu danego pomieszczenia.