Jak urządzić pokój gościnny?

Data dodania: 30.12.2016


 

Każdy z nas nocował kiedyś znajomego lub gościł przez kilka dni rodzinę z innego miasta. Obecność pokoju gościnnego w domu jest bardzo praktyczna i warto w nią zainwestować, jeśli pozwalają na to warunki. Jak urządzić pokój gościnny?

Decyzję o pokoju gościnnym najlepiej podjąć w momencie projektowania domu (zobacz: deweloper Szczecin). Wtedy będzie łatwiej obmyślić rozwiązania i lokalizację, która będzie najbardziej odpowiednia dla tego typu pokoju. Chyba nikt nie może zaprzeczyć, że warto takie pomieszczenie posiadać w swoim domu. Przyda się podczas wspomnianej wizyty rodziny, przedłużonego do późna spotkania, prośby znajomego o przenocowanie, a nawet w okolicznościach kłótni małżeńskiej. Jak powinien być urządzony taki pokój?

Oczywiste jest, że powinien posiadać sofę lub łóżko, szafkę nocną raz zwykłą szafę na ubrania. Gość musi mieć możliwość ułożenia swoich ubrań na półkach, ale także powieszenia ich na wieszaku. Miłym gestem będzie, gdy w szafie będzie na stałe obecny koc, zestaw pościeli i ręczników. Dzięki temu nasi goście będą mieli wrażenie, że byli oczekiwani i mile widziani. Jeżeli mamy takie warunki finansowe, można dodatkowo zaprojektować łazienkę połączoną z pokojem gościnnym. W ten sposób zapewnimy większy komfort gościom, ale także domownikom.

Aranżacja pokoju gościnnego (zobacz: deweloper Szczecin) powinna być nieskomplikowana i neutralna. Nie powinniśmy urządzać sypialni w stylu romantycznym, lepszym pomysłem będzie styl niesugerujący żadnej z płci. Na podłodze powinno być odpowiednio dużo miejsca, by postawić walizki, a może nawet dodatkowy materac. Meble powinny być tak ułożone, by można było swobodnie rozkładać kanapę, bez konieczności przesuwania sprzętów. Ozdoby najlepiej, by były oszczędne. Kilka obrazków na ścianach wystarczy – figurki i drobne bibeloty trzeba będzie często odkurzać, a nie warto sprzątać na co dzień pokoju, który użytkowany jest okazjonalnie.

G2 TEAM

W pokoju powinny być co najmniej dwa źródła światła: górne i lampka nocna. Stworzy to dodatkowy komfort dla naszego gościa. Możemy także wyposażyć sypialnię w dodatkowy stolik i krzesło, gdyby była potrzeba pracowania albo poczytania książki.

Jeśli w domu nie mamy możliwości zaprojektowania osobnego pokoju jako gościnnego, możemy pod tym kątem zaplanować salon (zobacz: budowa domów Szczecin). Wystarczy, by w pokoju była rozkładana kanapa, stolik pełniący funkcję szafki nocnej i dodatkowe półki przeznaczone dla gości. Zawsze warto mieć trochę więcej miejsca, byśmy byli chętnie odwiedzani i postrzegani jako gościnni gospodarze.

Winter Polska

Apartamenty w Kołobrzegu

Inwestycje nad morzem